Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Kraków: gang przemytników papierosów rozbity

0
Podziel się
bEqCLjkR

Kraków-przemyt papierosów-gang rozbity

Brytyjczycy już nie zaciągną się ukraińską machorką. Policjanci Centralnego Biura Śledczego z Krakowa rozbili grupę przestępczą przemycająca papierosy z Ukrainy do Wielkiej Brytanii. Tranzyt prowadził przez Kraków, gdzie papierosy były przepakowywane i ukrywane w tirach z chrupkami kukurydzianymi.
Od dłuższego czasu do Wielkiej Brytanii wwożone są nielegalnie bardzo duże ilości papierosów pochodzących z państw dawnego Związku Radzieckiego. Jak pokazuje praktyka, Polska jest na tym szlaku bardzo ważnym łącznikiem - procederem tym prawie we wszystkich przypadkach zajmują się Polacy i to w Polsce najczęściej usytuowane są magazyny, w których przygotowuje się dostawy do Anglii.
W ostatnim czasie policjanci z Centralnego Biura Śledczego w Krakowie rozpracowali grupę, która zajmowała się właśnie takim procederem. Papierosy znanych marek przemycane były małymi samochodami dostawczymi z Ukrainy do Polski. Tutaj trafiały do wynajętego magazynu na terenie Nowej Huty. W wynajętej hali paczki papierosów były składowane i ukrywane do czasu transportu do Wielkiej Brytanii. Aby mogły niezauważenie wjechać na Wyspy, były pakowane do tirów pomiędzy artykuły spożywcze. Do tego celu przestępcy kupowali kartony chrupek kukurydzianych.
12 grudnia, miał nastąpić kolejny duży transport do Wielkiej Brytanii. Podczas akcji policjanci Centralnego Biura Śledczego weszli do magazynu gdzie znaleziono 3 miliony sztuk papierosów bez akcyzy, oraz towar spożywczy w którym miały być ukryte. Wartość zabezpieczonych papierosów to około miliona 700 tysięcy złotych . Skarb Państwa z tytułu niezapłaconej akcyzy poniósł straty w wysokości prawie 3 milionów złotych.
Podczas akcji policjanci zatrzymali czterech mężczyzn w wieku od 26 do 45 lat. Dwóm z nich przedstawiono zarzuty z kodeksu karno-skarbowego. Policjanci zabezpieczyli między innymi 60 tysięcy funtów, które miały stanowić zapłatę za przemycony towar.
Sprawa jest rozwojowa, przewidywane są dalsze zatrzymania.

IAR

bEqCLjlu
wiadomości
IAR
KOMENTARZE
(0)