Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Kraków: Międzynarodowy Kongres dla Pokoju "Ludzie i religie"

0
Podziel się:

W Krakowie rozpoczął się Międzynarodowy Kongres dla Pokoju "Ludzie i religie". Krakowskie spotkanie nawiązuje do modlitwy Jana Pawła II w Asyżu w 1986 roku z reprezentantami różnych religii świata i niekatolickich wspólnot chrześcijańskich. Uczestnicy Kongresu przyjechali do Krakowa na zaproszenie rzymskiej Wspólnoty świętego Idziego oraz kardynała Stanisława Dziwisza. 

Zastępca dyrektora generalnego kultury UNESCO Francoise Riviere mówiła na otwarciu kongresu w Auditorium Maximum UJ, że odnowienie dialogu między narodami i religiami jest potrzebne, by odnaleźć drogi na przyszłość. Riviere podkreśliła, że świat znajduje się dziś w kluczowym punkcie historii ludzkości, kiedy zrozumiała ona, jak bardzo zależna jest od swojej jedności.

Gospodarz kongresu, metropolita krakowski kardynał Stanisław Dziwisz powiedział, że pokój jest darem, ale również zadaniem. Dodał, że każdy człowiek i każde pokolenie musi podjąć to szlachetne wyzwanie, by budować zręby cywilizacji życia i miłości na naszej ziemi.

Hierarcha życzył zebranym, żeby Kongres dla Pokoju, modlitwa i refleksja w tych dniach były zbiorowym wkładem w budowanie Bożego pokoju w sercu człowieka i w jego wspólnocie.

Międzynarodowy Kongres dla Pokoju ,,Ludzie i Religie" potrwa w Krakowie do wtorku. Na jego program złożą się modlitwy wyznawców różnych religii i Kościołów oraz ponad 20 spotkań panelowych o problemach współczesnego świata i roli religii w ich rozwiązywaniu.

W poniedziałek uczestnicy kongresu dyskutować będą o najważniejszych problemach dotyczących wiary, pokoju, współpracy i gospodarki. We wtorek udadzą się do Auschwitz-Birkenau na Marsz i Ceremonię Pamięci, a po południu w Krakowie ogłoszą Apel o Pokój.

wiadomości
IAR
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)