Notowania

euro 2012
08.01.2010 08:10

Kraków odbierze mecze Euro Wrocławiowi?

Opóźnienie w budowie stadionu we Wrocławiu może spowodować decyzję o przeniesieniu meczy.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Klearchos Kapoutsis/CC/Flickr)

Opóźnienie w budowie stadionu we Wrocławiu może spowodować decyzję UEFA o przeniesieniu meczy Euro 2012 ze stolicy Dolnego Śląska do Krakowa.

Ustalenia _ Dziennika Gazety Prawnej _ pochodzą _ ze źródeł zbliżonych do Ministerstwa Sportu _ i spółki PL 2012. Jednak władze Wrocławia zapewniają, że będą gotowe na czas, a gdy nowy wykonawca wejdzie na budowę, prace ruszą pełną parą.

Jednak zanim nowa firma będzie mogła zacząć odrabiać straty, z budowy musi wynieść się wyrzucony przez prezydenta Rafała Dutkiewicza Mostostal Warszawa. Według informacji _ DGP _, firma zamierza się odwołać od tej decyzji. Dysponuje trzema niezależnymi ekspertyzami, z których wynika, że opóźnienia, za które konsorcjum zostało ukarane, wynikały z przyczyn niezależnych od firmy.

* **ZOBACZ TAKŻE:**
* [ **Wrocław** domaga się od Mostostalu 72 milionów złotych ]( http://www.money.pl/gielda/wiadomosci/artykul/wroclaw;domaga;sie;od;mostostalu;72;milionow;zlotych,72,0,572744.html )
* [ **Wrocław** zerwał umowę z wykonawcą **stadionu** na Euro ]( http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/wroclaw;zerwal;umowe;z;wykonawca;stadionu;na;euro,241,0,571633.html )

Jeśli nowy wykonawca nie nadrobi spóźnienia, a stadion nie będzie gotowy za 18 miesięcy, UEFA przeniesie wrocławskie mecze do Krakowa. To miasto z listy rezerwowej, które już pod koniec czerwca tego roku będzie miało gotowy stadion.
Władze Wrocławia w środę wydały komunikat, że Mostostal bezzwłocznie opuści budowę. Ale Kinga Drózd z biura prasowego Mostostalu w rozmowie z _ Dziennikiem Gazetą Prawną _ nie chciała potwierdzić tej informacji. Zdradziła jedynie, że w piśmie przysłanym do nich przez miasto, władze dały spółce 14 dni na inwentaryzację budowy i kolejne trzydzieści na zabranie z niej swoich maszyn.

Zdaniem ekspertów od budownictwa to nierealny termin. Zwykle przy tego typu dużych budowach inwentaryzacja i wyprowadzka maszyn zajmuje minimum 3 miesiące. A to oznacza, że o tyle może wzrosnąć opóźnienie w budowie stadionu.

* [ Wiadomości z kraju i ze świata na Twojej stronie internetowej ]( http://www.money.pl/webmaster/do_pobrania/artykuly/ )
* [ Najważniejsze informacje w twojej skrzynce e-mail! ]( http://www.money.pl/egazety/ )
Tagi: euro 2012, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, najważniejsze, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz