Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Krzesiny: Demonstracja przeciwników bazy lotniczej F-16

0
Podziel się:

Na drodze prowadzącej do lotniska wojskowego w Krzesinach pod Poznaniem, gdzie odbywa się dziś piknik lotniczy, rozpoczęła się demonstracja okolicznych mieszkańców. Stowarzyszenie ekologiczne Marlewo, które zorganizowało protest, chce wyprowadzenia samolotów F-16 z Poznania.

Sprzeciw mieszkańców Marlewa wobec lokalizacji bazy w Krzesinach jest widoczny. Każdy, kto będzie jechał ulicą Ostrołęcką w stronę lotniska zobaczy na wielu domach transparenty, na których mieszkańcy napisali między innymi "Teren skażony potwornym hałasem", "Hałas zabija" czy "Pilotom działki tanio sprzedam".
W miejscu, gdzie zorganizowano pikietę jest na razie kilkadziesiąt osób. Wcześniej organizatorzy protestu zapowiedzieli, że ze względu na normalny dzień pracy, frekwencja może być niska. Mieszkańcy przynieśli ze sobą kolejne transparenty. Mają też czarną trumnę, na której napisali "F-16 - Poznań i okolice". Protestują przeciwko działaniu bazy lotniczej na tak zurbanizowanym terenie.
Mieszkańcy mogą pikietować tylko na chodniku, a porządku pilnuje kilkanaście patroli policyjnych. Protestujący dostali zgodę na dwugodzinną manifestację, ale ze względu na deszczową pogodę ich akcja może być krótsza.

wiadomości
IAR
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)