Notowania

stanowisko
01.10.2008 16:12

Ks. prof. Piotr Mazurkiewicz objął stanowisko sekretarza general. ComECE

Ksiądz profesor Piotr Mazurkiewicz obejmuje dzisiaj stanowisko sekretarza generalnego Komisji Episkopatów Wspólnoty Europejskiej (ComECE). Został wybrany na to stanowisko przez Zgromadzenie Plenarne i zaaprobowany przez Watykan. Nominacje ogłoszono 9 września. Kadencja sekretarza generalnego ComECE trwa trzy lata.

Podziel się
Dodaj komentarz

Działalność ComECE polega między innymi na pośredniczeniu we współpracy pomiędzy konferencjami biskupów krajów unijnych, dialogu z instytucjami Unii Europejskiej w sprawie praw człowieka. Do jej zadań należy również monitorowanie procesów politycznych w Unii z punktu widzenia Kościoła Katolickiego.

Ksiądz profesor Piotr Mazurkiewicz jest kierownikiem Katedry Etyki Społecznej i Politycznej Wydziału Nauk Historycznych i Społecznych Uniwersytetu imienia Kardynała Stefana Wyszyńskiego. To specjalista w dziedzinie europeistyki, filozofii polityki, katolickiej nauki społecznej, etyki społecznej i politycznej. Nalezy do Zespołu doradców ds. Unii europejskiej przy Konferencji Episkopatu Polski.

Ksiądz profesor Piotr Mazurkiewicz zastępuje na stanowisku sekretarza generalnego ComECE irlandzkiego duchownego Noela Treanora.

Tagi: stanowisko, wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz