Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Ksiądz Ireneusz Bochyński zasłania się tajemnicą spowiedzi

0
Podziel się:
bEsfEHmd

Kościół - Pedofilia - Ksiądz Ireneusz Bochyński

Ksiądz Ireneusz Bochyński odpowiadał na pytania prokuratora. Rzecznik Prokuratury Okręgowej w Piotrkowie Trybunalskim, w której odbyło się przesłuchanie, w rozmowie z IAR powiedział, że na część pytań duchowny odmówił odpowiedzi. Kapłan zasłaniał się tajemnicą spowiedzi- dodał Witold Błaszczyk.
Ksiądz Bochyński został wezwany do prokuratury jako świadek. Prokurator miał mu zadać kilka pytań. Niektóre pozostały bez odpowiedzi. Jak poinformował rzecznik, kapłan argumentował, że obowiązuje go zakaz ujawniania tego co usłyszał na spowiedzi.
Prokuratura z Piotrkowa Trybunalskiego na razie nie występuje przeciwko komuś. Cały czas prowadzi czynności sprawdzające. Prokuratorzy chcą ustalić konkretne przypadki 10-letnich dzieci, które - jak mediom mówił duchowny - "wchodziły do łóżek dorosłych ponieważ ich życie intymne potrzebowało wcześniejszego zaspokojenia".
Za te słowa ksiądz przeprosił wczoraj Kościół w specjalnym oświadczeniu opublikowanym wczoraj późnym wieczorem na stronie archidiecezji łódzkiej.
Kapłan jest rektorem kościoła Panien Dominikanek w Piotrkowie Trybunalskim.

IAR

bEsfEHmG
wiadomości
IAR
KOMENTARZE
(0)