Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Kudrycka-szkoły wyższe-nauka

0
Podziel się:

Minister nauki i szkolnictwa wyższego zapewniła, że na uczelniach publicznych studia dzienne pozostaną bezpłatne. Według Barbary Kudryckiej, niedługo odczujemy wpływ przeprowadzonych reform szkolnictwa oraz wzrostu nakładów na naukę.

Minister w rządzie Donalda Tuska podkreśliła w Sygnałach Dnia, że jednym z problemów, z jakim boryka się szkolnictwo wyższe, jest rozdrobnienie uczelni. W jej opinii należy dokonać ich konsolidacji - tak aby mogły one łączyć się w większe i silniejsze jednostki. Profesor Kudrycka podkreśliła, że zdaje sobie sprawę z problemu, jakie stanowią niektóre prywatne placówki, które nie gwarantują odpowiedniego poziomu nauczania.

Minister przypomniała, że zmiany, które wejdą w życie od 1 października, usprawnią polską naukę. Zagwarantować to ma 6 ustaw, które gruntownie zmienią możliwości naukowców. Dokumenty pozwolą między innymi na współpracę badaczy i ich instytutów z biznesem, tak aby móc odpowiednio finansować badania.

Minister nauki wyraziła zadowolenie z faktu coraz większej popularności przedmiotów ścisłych. W jej ocenie młodzi ludzie coraz lepiej rozumieją, że uczenie się na takich uczelniach jak politechniki może zapewnić im lepszą przyszłość.

wiadomości
IAR
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)