Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Kultura w więzieniu pomaga w resocjalizacji

0
Podziel się:

Nie można resocjalizować ludzi w oderwaniu od społeczeństwa. Dlatego zgodnie z najnowszą wiedzą, osoby, które weszły w konflikt z prawem włącza się z powrotem do społeczeństwa poprzez kontakt ze społeczeństwem. Stąd m.in. występy artystyczne organizowane w więzieniach.
Doktor Paweł Kobes z Instytutu Profilaktyki Społecznej i Resocjalizacji UW uważa, że najskuteczniejsza jest kara do trzech miesięcy więzienia. Niemniej, zdaniem eksperta to włączanie do społeczeństwa nawet osób skazanych na dożywotnie więzienie jest potrzebne. Nie można przecież wyhodować bestii. Skazani na bardzo długie wyroki mają też wpływ na innych współwięźniów.
Stand-uper Krzysztof Jahns zaliczył ostatnio swój pierwszy występ w więzieniu. Powiedział, że to było jego najtrudniejsze wyzwanie w karierze. Rano do pustej sali weszły więźniarki z krzesłami pod pachą. Nie reagowały tak jak widzowie w klubach podczas weekendowych wieczorów. W więzieniu każdy żart ma podwójne dno.
Jahns tłumaczy, że tematy związane internetem czy zakupami, czyli czynnościami naturalnymi na wolności, niespecjalnie przyjęły się wśród więziennej publiczności. Co innego z żartami na temat policji czy straży więziennej.
Obecnie w różnych jednostkach karnych więźniowie sami przygotowują programy artystyczne i podróżują z nimi po innych więzieniach.

Informacyjna Agencja Radiowa

wiadomości
IAR
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)
MONEY.PL na skróty

© 2024 WIRTUALNA POLSKA MEDIA S.A.

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.
Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się tutaj.