Notowania

informacje
01.10.2008 19:43

Kurator PZPN: jutro odniosę się do informacji ws. listu władz FIFA

Kurator wprowadzony do Polskiego Związku Piłki Nożnej powiedział IAR, że dzisiejszą konferencję Związku traktuje jako szantaż. PZPN, powołując się na list od światowej federacji piłkarskiej zagroził, że w związku z wprowadzeniem kuratora najbliższe mecze reprezentacji w eliminacjach do mistrzostw świata mogą się nie odbyć.

Podziel się
Dodaj komentarz

Władze FIFA uzależniają uczestnictwo naszej reprezentacji w spotkaniach eliminacyjnych do piłkarskich mistrzostw świata Polska-Czechy oraz Słowacja-Polska od przywrócenia zarządu PZPN i wycofania ze związku kuratora. Rzecznik PZPN Zbigniew Koźmiński powiedział, że termin wykonania stawianych przez Światową Federację Piłki Nożnej warunków upływa w poniedziałek o godzinie 12.00.

Robert Zawłocki przyznał, że odniesie się do listu FIFA jutro podczas specjalnej konferencji prasowej. Kurator przyznał, że stanął przed bardzo trudnym wyborem, ponieważ chce działać dla dobra polskiej reprezentacji, ale z drugiej strony - jego zadaniem jest zrobić porządek w PZPN.

Kuratora do związku wprowadził w poniedziałek Trybunał Arbitrażowy przy Polskim Komitecie Olimpijskim na wniosek ministra sportu Mirosława Drzewieckiego. Wczoraj zarówno FIFA i UEFA poinformowały, że nie uznają tej decyzji.

Tagi: informacje, wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz