Notowania

hongkong
02.05.2009 13:02

Kwarantanna hotelu w Hongkongu. Są w nim dwaj Polacy

Konsulat w Hongkongu obiecuje zapewnić im pomoc.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

200 gości, a także 100 pracowników obsługi hotelu Metropark w Hongkongu *poddano kwarantannie po tym, jak u 25-letniego obywatela Meksyku, który zatrzymał się w Metroparku, wykryto wirusa świńskiej grypy.*

Polskie służby konsularne potwierdzają, że w hotelu który objęty został kwarantanną jest dwóch Polaków. Konsul stara się drogą telefoniczną nawiązać kontakt z polskimi turystami. Polska placówka zapowiada, że zapewni im każdą pomoc jaką będą potrzebować. Kwarantanna 300 osób z hotelu Metropark potrwać ma około tygodnia. Dlatego jak donoszą agencje część z zagranicznych turystów sprzeciwia się przymusowej kwarantannie.

Po informacji o wykryciu pierwszego przypadku świńskiej grypy w Chinach władze tego kraju zawiesiły bezpośrednie połączenia lotnicze z Meksykiem.

* **ZOBACZ TAKŻE:**
* [ W Polsce nie ma świńskiej grypy ]( http://news.money.pl/artykul/w;polsce;nie;ma;swinskiej;grypy,158,0,448414.html )

Meksykanin zarażony świńską grypą przyleciał do Hongkongu z Szanghaju. Do Szanghaju 25-letni mężczyzna dotarł na pokładzie rejsowego samolotu linii AeroMexico. Na lotnisku - jak informują chińskie media - zarówno on, jak i pozostali pasażerowie lotu z Meksyku przeszli szczegółową kontrolę stanu zdrowia, podczas której nie stwierdzono objawów grypy.

Mężczyzna poczuł się źle dopiero kilkanaście godzin później, kiedy opuścił Szanghaj i na pokładzie samolotu linii China Eastern udał się do Hongkongu.

Zobacz amatorskie nagranie z hotelu Metropark

Na wieść o specjalnych krokach podjętych przez Chiny, podobne działania podjęły władze Tajwanu. Rząd tego kraju zdecydował o poddaniu kwarantannie 19 z 26 osób, które przyleciały na Tajwan z Szanghaju.

* [ Wiadomości z kraju i ze świata na Twojej stronie internetowej ]( http://www.money.pl/webmaster/do_pobrania/artykuly/ )
* [ Najważniejsze informacje w twojej skrzynce e-mail! ]( http://www.money.pl/egazety/ )
Tagi: hongkong, wiadomości, gospodarka, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz