Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Kwaśniewski nie będzie przesłuchany w sprawie więzień CIA

0
Podziel się

Lech Kaczyński ochronił swojego poprzednika.

Kwaśniewski nie będzie przesłuchany w sprawie więzień CIA
(prezydent.pl/GFDL)
bEgiGWMl

Prezydent Lech Kaczyński ochronił swojego poprzednika Aleksandra Kwaśniewskiego przed odpowiedzialnością konstytucyjną w sprawie tajnych więzień CIA w Polsce.

Powołując się na dobro państwa i polską racje stanu, Lech Kaczyński nie zwolnił go z tajemnicy państwowej, chociaż domagała się tego prokuratura - informuje _ Dziennik Gazeta Prawna. _

Kwaśniewski nie został do tej pory przesłuchany. Oznacza to, że nie stanie przed Trybunałem Stanu.

bEgiGWMn

**Kilka dni temu agencja Associated Press napisała, że według jej informatorów, dwaj funkcjonariusze CIA torturowali więźniów w tajnym więzieniu, które miało być zorganizowane na terenie Polski.

W ocenie Prokuratora Generalnego Andrzeja Seremeta, warszawska prokuratura apelacyjna powinna rozważyć wystąpienie do USA o pomoc prawną w związku z informacjami o funkcjonowaniu więzień CIA na terenie Polski.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/32/t46368.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/elita;sld;przed;trybunalem;stanu;za;tajne;wiezienia;cia,121,0,651385.html) Elita SLD przed Trybunałem Stanu za tajne więzienia CIA? Prokuratura szykuje się do oskarżeń o zbrodnie wojenne.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/162/t97442.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/piechocinski;trybunal;stanu;za;wiezienia;cia,94,0,672350.html) Piechociński: Trybunał Stanu za więzienia CIA Poseł PSL chce, by prokuratura przeprowadziła dodatkowe śledztwo w sprawie więzień CIA w Polsce.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/102/t77926.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/cia;jednak;torturowala;wieznia;w;polsce,166,0,672166.html) CIA jednak torturowała więźnia w Polsce Dwaj agenci przystawiali mu do głowy lufę broni i straszyli wiertarką.
bEgiGWMO
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)