Notowania

wiadomości
02.03.2012 09:52

Kwiatkowski - premie - sądy

Były minister sprawiedliwości Krzysztof Kwiatkowski nie widzi nic złego w wysokości premii, która ma być wypłacona budowniczym Stadionu Narodowego w Warszawie. Gość Programu Trzeciego Polskiego Radia uważa jednak, że w przypadku umów publicznych wynegocjowane kontrakty powinny być podawane do wiadomości publicznej.

Podziel się
Dodaj komentarz

Niedawno wyszło na jaw, że były szef NCS Rafał Kapler po dokonaniu pełnego odbioru Stadionu Narodowego otrzyma 342 tysięcy złotych premii, a za przeprowadzenie Euro kolejne 228 tysięcy złotych nagrody. W sumie 570 tysięcy złotych. Wczoraj po odtajnieniu kontraktów szefów spółki PL. 2012. okazało się, że za zorganizowanie Euro nagrody mają też dostać: prezes spółki Marcin Herra - 984 tysięcy złotych, a członek zarządu do spraw infrastruktury Andrzej Bogucki - 964 tysięcy złotych.
Gość Radiowej Trójki podkreślił, że przepisy dopuszczają zawieranie tego typu umów, w związku z tym - jeżeli są one zgodne z prawem - należy premie wypłacić. Powiedział też, że w przypadku tak dużej inwestycji jak Stadion Narodowy, została ona wykonana sprawnie i za relatywnie małe pieniądze. Dodał, że z punktu widzenia spółki inwestycja została zakończona dwa dni temu z chwilą rozegrania na stadionie pierwszego meczu. Krzysztof Kwiatkowski skrytykował jednak sposób informowania o opóźnieniach w oddaniu inwestycji. Jego zdaniem w tej kwestii wykonawcy inwestycji świadomie wprowadzali opinię publiczną w błąd.
Pytany o reorganizację sądów rejonowych były minister sprawiedliwości a obecnie szef sejmowej komisji kodyfikacyjnej zapewniał, że z punktu widzenia obywatela nic się nie zmieni. Ministerstwo Sprawiedliwości planuje reformę polegającą na tym, że ponad sto sądów rejonowych w Polsce stanie się wydziałami zamiejscowymi innych sądów rejonowych. Krzysztof Kwiatkowski tłumaczył, że budynki likwidowanych sądów pozostaną i w nich właśnie będą się mieścić wydziały sądów zamiejscowych.
Reorganizacja sądów ma spowodować oszczędność, przez likwidację około stu etatów prezesów sądów i "uelastycznienie kadry sędziowskiej". Minister Kwiatkowski powiedział, że ostateczna liczba likwidowanych oddziałów będzie przedstawiona w marcu.

IAR

Tagi: wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz