Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

"Le Figaro" o spektaklu Warlikowskiego

0
Podziel się:

Dziennik "Le Figaro" pisze o nowym przedstawieniu w paryskim teatrze Odeon, przygotowywanym przez Krzysztofa Warlikowskiego. Będzie to adaptacja sztuki Tennessee Williamsa "Tramwaj zwany pożądaniem".

Dziennik zamieścił wywiad z Isabelle Huppert, która zagra w nowym przedstawieniu Krzysztofa Warlikowskiego rolę Blanche DuBois. Francuska gwiazda filmowa, która rzadko występuje na scenie teatralnej, mówi między innymi o tym, jak doszło do współpracy z polskim reżyserem. Aktorka tłumaczy, że chciała pracować z Warlikowskim, ponieważ widziała niektóre z jego wcześniejszych przedstawień. Jego "Dibbouk" w paryskim teatrze Bouffes du Nord zrobił na niej wielkie wrażenie.

Francuska gwiazda mówi też, że praca z Krzysztofem Warlikowskim "odpowiada jej na 1000 procent", i dodaje, że reżyser "oddala aktorów od wszelkich łatwych do rozpoznania schematów". Dzięki niemu aktorzy - jak mówi dziennikowi "Le Figaro" Isabelle Huppert - lepiej poznają samych siebie.

Premiera przedstawienia opartego na sztuce "Tramwaj zwany pożądaniem" Tennessee Williamsa odbędzie się w teatrze Odeon 4 lutego.

wiadomości
IAR
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)