Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

"Lękajcie się" to kłamstwo? Rzecznik episkopatu krytykuje autora

0
Podziel się

- Autor książki Lękajcie się. Ofiary pedofilii w Kościele mówią napisał nieprawdę- twierdzi ksiądz Józef Kloch.

"Lękajcie się" to kłamstwo? Rzecznik episkopatu krytykuje autora
(Loozrboy/CC/FLickr)
bEikzmKt

Ekke Overbeek, holenderski dziennikarz, autor książki _ Lękajcie się. Ofiary pedofilii w Kościele mówią _ napisał nieprawdę- twierdzi ksiądz Józef Kloch, rzecznik prasowy episkopatu polski.

Jego zdaniem, główną _ techniką pracy _ autora publikacji było pomijanie faktów. _ Holender nie odnotował w ogóle tego, co wobec całego problemu robi sam kościół w Polsce _- mówi ksiądz Józef Kloch. Choć książka ukazała się teraz, nie pisze na przykład o dokumencie z marca 2012 roku ze wskazówkami co robić w przypadkach pedofilii.

Według księdza Józefa Klocha, gdy tylko jest podejrzenie pedofilii, biskup musi odsunąć danego kapłana od pracy z dziećmi i młodzieżą. Zawiesza go także w czynnościach kapłańskich. Powołuje specjalną komisję, która zbiera zeznania. Spisane w trakcie prac dokumenty trafiają do Stolicy Apostolskiej. To ona decyduje o dalszym losie takiego duchownego."_ - Najwyższą karą jaka może zastosować Watykan jest zdegradowanie danego kapłana do stanu świeckiego _ - wyjaśnia ksiądz Józef Kloch.

bEikzmKv

W czasie takiego postępowania, osoba, która przychodzi z informacją czy podejrzeniem, jest powiadamiana, że może wystąpić z powództwem cywilnym. - _ Być może ktoś nie będzie chciał tego zrobić, dlatego to jest tylko sugestia _ - dodaje ksiądz Józef Kloch.
Książka _ Lękajcie się. Ofiary pedofilii w Kościele mówią _ została wydana w ostatnich dniach stycznia 2013 roku. Ma dwie części: pierwsza jest zatytułowana _ Polska milczy _, druga- _ Ofiary mówią _.

Czytaj więcej w Money.pl
Sąd ujawni tożsamość księży pedofili W 2007 roku archidiecezja w tym mieście zawarła ugodę z 550 ofiarami molestowania seksualnego księży.
Papież wskazał, kto będzie walczył z pedofilią Przypadkami pedofilii wśród księży będzie zajmował się w Kongregacji Nauki Wiary amerykański ksiądz Robert Oliver, mianowany przez Benedykta XVI promotorem sprawiedliwości, co odpowiada funkcji prokuratora.

IAR

bEikzmKW
KOMENTARZE
(0)