Lekkoatletyka - DME w Gateshead: udane starty Polaków

0

lekkoatletyka - Gateshead - Drużynowe Mistrzostwa Europy

W brytyjskiej miejscowości Gateshead odbywają się lekkoatletyczne Drużynowe Mistrzostwa Europy.
W biegu na 400 metrów Kacper Kozłowski miał wynik 46,52 sekundy i zajął czwarte miejsce.
Na dwukrotnie dłuższym dystansie wystarrtowała Angelika Cichocka, polska biegaczka z wynikiem 2:04.00 została sklasyfikowana na piątej pozycji.
Pierwszy dzień Drużynowych Mistrzostw Europy bardzo dobrze rozpoczął się dla polskich lekkoatletów - konkurs rzutu młotem mężczyzn w porannej serii zawodów, wygrał Paweł Fajdek wynikiem 77,00 m.
W rywalizacji płotkarzy na 400 metrów szóste miejsce z wynikiem 50,84 sekundy zajął Michał Pietrzak, podobnie na szóstej pozycji została sklasyfikowana Marika Popowicz - w biegu na 100 metrów miała czas 11,83 sek..
Po sześciu zakończonych konkurencjach w klasyfikacji generalnej zawodów Polska zajmuje czwarte miejsce z 49 punktami. Prowadzi współnie Rosja i Niemcy - po 56 pkt. - przed Wlk. Brytanią - 53 pkt.