Lekkoatletyka - Maraton w Londynie: Kebede najlepszy wśród mężczyzn

0

Lekkoatletyka - Maraton w Londynie - Tsegaye Kebede

Tsegaye Kebede zwyciężył w 33. edycji Maratonu Londyńskiego, 26-letni Etiopczyk wygrał w czasie 2 godzin, 6 minut i 4 sekund.
To drugie zwycięstwo tego zawodnika na tradycyjnej trasie z Greenwich Park do alei The Mall, wcześniej Kebede triumfował tu w 2010 roku.
Niedzielny zwycięzca na ostatnim kilometrze trasy wyprzedził prowadzącego bieg zwycięzcę londyńskiej imprezy w 2011 roku, Kenijczyka Emmanuela Mutai, na mecie osiągnął nad nim 29 sekund przewagi.
Trzecie miejsce w Londynie zajął Etiopczyk Ayele Abshero (strata 53 sek.), na czwartej pozycji bieg ukończył kolejny z reprezentantów Etiopii, Feyisa Lilesa (minuta i 42 sek. straty).
Ubiegłoroczny triumfator londyńskiego maratonu, brązowy medalista igrzysk olimpijskich w Londynie, Kenijczyk Wilson Kipsang, zajął piąte miejsce (minuta i 43 sek. straty).