Lekkoatletyka - Młodzieżowe ME: Dwa medale Polaków

0

lekkoatletyka - Tampere - młodzieżowe mistrzostwa Europy - Justyna Święty - Karol Zalewski

Karol Zalewski młodzieżowym mistrzem Europy na 200 metrów. Polak ustanowił kolejny rekord życiowy na zawodach w Tampere (Finlandia) - w piątkowych eliminacjach pobiegł 20.53, a w finale 20.41 sek. Drugi był Brytyjczyk Daniel Talbot (20.46), a trzeci Czech Pavel Maslak (20.49).

Justyna Święty zdobyła natomiast brąz na dystansie 400 m. Wynikiem 52.22 sek. Polka ustanowiła rekord życiowy. Czwarte miejsce - także z rekordem życiowym, zaledwie 6 setnych gorszym od Święty - zajęła Małgorzata Hołub. Mistrzynią Europy do lat 23 została Lenora Guion Firmin z Francji (51.68), a srebro dla Rumunki Mireli Lavric (52.06).
W sumie aż 6 z 8 finalistek tego biegu poprawiło rekordy życiowe, w tym wszystkie z lokat 1-5.