Lekkoatletyka - MS kadetów: bez medali w trzecim dniu

0

lekkoatletyka - mistrzostwa świata kadetów - Donieck - Szóstak - Kaczmarek - Furmanek

Tylko pięcioro Polaków startowało w piątek, w III dniu mistrzostw świata juniorów młodszych w lekkoatletyce, które odbywają się w Doniecku. W finale trójskoku dziewcząt 10. miejsce zajęła Adrianna Szóstak, która wynikiem 12.83 m poprawiła rekord życiowy. Wygrała Florentina Marincu z Rumunii (13.75 m).

Mateusz Kaczmarek był 15. w biegu na 2000 m z przeszkodami z czasem 5:58.18. Wygrał Etiopczyk Meresa Kahsay (5:19.99).

Dawid Żebrowski odpadł w półfinale 110 m ppł. W finale Jamajczyk Jaheel Hyde ustanowił rekord mistrzostw świata w tej kategorii wiekowej - 13.13 sek. W rywalizacji do lat 17 zawodnicy biegają na płotkach o wysokości 91,4 cm.

Do finału rywalizacji dziewcząt w młocie awansowała Katarzyna Furmanek z drugim najlepszym wynikiem eliminacji - 67.33 m; odpadła Marika Kaczmarek.