Lekkoatletyka - MŚ kadetów: brąz Natalii Chacińskiej na koniec rywalizacji w Doniecku

0

lekkoatletyka - mistrzostwa świata kadetów - Donieck - Chacińska - sztafeta szwedzka chłopców

Natalia Chacińska zdobyła jedyny medal dla reprezentacji Polski na VIII mistrzostwach świata juniorów młodszych w lekkoatletyce, które zakończyły się w Doniecku.

Zawodniczka Pogoni Siedlce zajęła 3. miejsce w konkursie skoku w dal z rekordem życiowym 6.22 m (o 11 cm lepiej od poprzedniego). Tylko o 1 cm gorsza od Polki była Janaina Fernandes z Brazylii, a wygrała Rumunka Florentina Marincu (6.42 m) przed Keturah Orji z USA (6.39 m).

W finale sztafety szwedzkiej chłopców (100 + 200 + 300 + 400 m) Polacy zajęli 6. miejsce z wynikiem 1:53.36; wygrali Jamajczycy, którzy ustanowili najlepszy wynik w historii w tej kategorii wiekowej 1:49.23. Srebrne medale dla Amerykanów (1:50.14), a brązowe dla Japończyków (1:50.52).

Klasyfikację medalową mistrzostw w Doniecku wygrała Jamajka z 6 złotymi i 2 brązowymi medalami; kolejne miejsca zajęły zespoły Kenii (4-3-4) i Etiopii (3-3-2). Najwięcej medali wywalczyli Amerykanie - 17 (2-7-8); Polska z brązowym medalem Natalii Chacińskiej na 32. pozycji, obok 5 innych państw.