Notowania

wiadomości
13.06.2013 11:12

Lekkoatletyka - Troje Polaków w mityngu Diamentowej Ligi w Oslo

Podziel się
Dodaj komentarz

lekkoatletyka - Diamentowa Liga - Oslo

W dzisiejszym mityngu Diamentowej Ligi w Oslo wystartuje troje Polaków. Piotr Małachowski w rzucie dyskiem, Anna Rogowska w skoku o tyczce oraz Łukasz Parszczyński w biegu na 3000 metrów z przeszkodami.
Piotr Małachowski - który w sobotę podczas zawodów w Hengelo poprawił własny rekord Polski (71 metrów 84 centymetry) - będzie miał okazję rywalizować m.in. z mistrzem olimpijskim z Pekinu - Estończykiem Gerdem Kanterem.
Oczy widzów będą zapewne zwrócone na bieżnię, gdzie po raz pierwszy w tym sezonie na dystansie 200 metrów wystartuje Usain Bolt, multimedalista olimpijski, aktualny rekordzista świata na 100 i 200 metrów.
Diamentowa Liga to cykl najbardziej prestiżowych mityngów lekkoatletycznych. Pod tą nazwą rozgrywany jest od 2010 roku, kiedy zastąpił Golden League. W tym roku Diamentowa Liga składa się z 14 mityngów (nie może być ich mniej niż 12). Odbyły się już zawody w Dausze, Szanghaju, w USA - w Nowym Jorku i Eugene oraz w Rzymie. Wszystkie pozostałe zorganizowane będą w Europie - najbliższy - 30 czerwca w Birmingham (Wielka Brytania).
Zawodnicy, którzy zdobędą najwięcej punktów w klasyfikacji generalnej swojej konkurencji otrzymają diament o wartości 80 tys. dolarów. Rywalizacja toczyć się będzie w 32 konkurencjach.
Początek dzisiejszego mityngu o godzinie 17:30.

Naczelna Redakcja Sportowa PR / jg / bk

Tagi: wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz