Notowania

proces
12.02.2009 20:23

Leo Beenhakker wygrał proces wytoczony Radosławowi Osuchowi

Trener polskiej reprezentacji piłkarskiej Leo Beenhakker wygrał proces wytoczony poznańskiemu menedżerowi sportowemu Radosławowi Osuchowi. Dziś Sąd Okręgowy uznał, że pozwany naruszył dobra osobiste Holendra.

Podziel się
Dodaj komentarz

Sprawa dotyczyła felietonu Osucha zamieszonego na stronie internetowej. Autor zasugerował w nim, że Beenhakker traktuje zawodników przyjmowanych do kadry jak żywy towar i nie jest dla niego ważne dobro polskiej piłki. Zasugerował też, że trener prowadzi nielegalne transfery polskich piłkarzy.

Sędzia Maciej Busz podkreślał, że pozwany nie przedstawił dowodów na poparcie swoich racji. Dodatkowo naraził Beenhakkera na utratę zaufania wśród zawodników i w całym środowisku piłkarskim.

Sąd zdecydował, że Osuch musi usunąć felieton ze strony internetowej. Ma także na tej stronie (www.gol.pl) zamieścić przeprosiny. Podobne oświadczenie ma się ukazać w gazecie "Metro". Sąd zobowiązał też pozwanego do zapłaty 75 tysięcy złotych na rzecz Fundacji Pomocy Dzieciom Niepełnosprawnym "Wanda" w Warszawie.

Radosław Osuch zapowiedział odwołanie od wyroku. Po rozprawie mówił, że podtrzymuje tezy zawarte w felietonie. Jego zdaniem dowody na ich poparcie pojawią się, gdy Holender przestanie być trenerem polskiej reprezentacji.

Leo Beenhakker od początku sprawy nie pojawiał się w poznańskim sądzie. Nie było go także na ogłoszeniu wyroku. Reprezentował go pełnomocnik.

Tagi: proces, wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz