Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
teczki
13.05.2007 18:35

Lepper chce ujawnić teczki osób publicznych

Andrzej Lepper powtórzył, że należy otworzyć teczki osób zajmujących ważne stanowiska w państwie. Lider Samoobrony dodał, że taki był projekt jego partii dotyczący ustawy lustracyjnej, która jednak została odrzucona.

Podziel się
Dodaj komentarz

Jak zaznaczył Andrzej Lepper, walka na teczki powinna się zakończyć. Powinny one zostać otworzone, a temat w końcu zamknięty. "Im dłużej bowiem o lustracji rozmawiamy, tym więcej jest problemów" - powiedział.

Z kolei nawiązując do orzeczenia Trybunału Konstytucyjnego w sprawie cześciowej niezgodności ustawy lustracyjnej z konstytucją, Lepper powiedział, że taki jest wyrok i należy się z nim zgodzić. Dodał jednak, że należy poważnie zastanowić się nad zmianą sposobu wyboru sędziów do Trybunału. Obecnie są oni bowiem wybierani, jak zaznaczył, politycznie, partyjnie.

Lider Samoobrony mówił także na Podlasiu o pomocy dla tego regionu, po tym jak przez województwo przeszedł dwa dni temu huragan. Jak zapewnił, w budżecie są pieniądze na usuwanie skutków tej tragedii. Wyjaśnił, że już teraz każda rodzina może się zwrócić o pomoc bezpośrednią w wysokości 444 złotych.

Tagi: teczki, lepper, lustracja, wiadomości, gospodarka, najważniejsze, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz