Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Lepper chce ujawnić teczki osób publicznych

0
Podziel się:

Andrzej Lepper powtórzył, że należy otworzyć teczki osób zajmujących ważne stanowiska w państwie. Lider Samoobrony dodał, że taki był projekt jego partii dotyczący ustawy lustracyjnej, która jednak została odrzucona.

Jak zaznaczył Andrzej Lepper, walka na teczki powinna się zakończyć. Powinny one zostać otworzone, a temat w końcu zamknięty. "Im dłużej bowiem o lustracji rozmawiamy, tym więcej jest problemów" - powiedział.

Z kolei nawiązując do orzeczenia Trybunału Konstytucyjnego w sprawie cześciowej niezgodności ustawy lustracyjnej z konstytucją, Lepper powiedział, że taki jest wyrok i należy się z nim zgodzić. Dodał jednak, że należy poważnie zastanowić się nad zmianą sposobu wyboru sędziów do Trybunału. Obecnie są oni bowiem wybierani, jak zaznaczył, politycznie, partyjnie.

Lider Samoobrony mówił także na Podlasiu o pomocy dla tego regionu, po tym jak przez województwo przeszedł dwa dni temu huragan. Jak zapewnił, w budżecie są pieniądze na usuwanie skutków tej tragedii. Wyjaśnił, że już teraz każda rodzina może się zwrócić o pomoc bezpośrednią w wysokości 444 złotych.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)