Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Libertas: fundamentem UE powinna być Karta Praw Rodziny Stolicy Apostolskiej

0
Podziel się

Członkowie Komitetu Wyborczego Libertas są przeciwni wejściu w życie Traktatu Lizbońskiego. Lider ugrupowania Artur Zawisza zauważa, że nie ma w nim odnośnika do chrześcijańskich korzeni Europy ani odnośnika do Boga. Jego zdaniem popieranie "laickiego i wręcz bezbożnego" Traktatu jest zaprzeczeniem nauczania Jana Pawła II o chrześcijańskich korzeniach Europy.

bEiMUMTF

Libertas chce, aby fundamentem Unii Europejskiej stała się Karta Praw Rodziny Stolicy Apostolskiej. W odpowiedzi na sugestie członków Prawa i Sprawiedliwości Artur Zawisza oświadczył, że w jego partii nie ma "znaczących osób o zapatrywaniach homoseksualnych". Dodał, że to działacze PiS fotografują się z osobami popierającymi środowiska gejowskie, na przykład w brytyjskiej partii konserwatywnej.

Odnosząc się do wyniku Libertasu w weekendowych prawyborach we Wrześni i Opocznie, Artur Zawisza powiedział, że nie są one reprezentatywne. Przypomniał, także że jego partia nie włączyła się aktywnie w prawybory.

W prawyborach we Wrześni i Opocznie Libertas uzyskał około dwóch procent głosów. Frekwencja wyniosła niespełna 6 procent.

bEiMUMUi
wiadomości
IAR
KOMENTARZE
(0)