Notowania

wiadomości
25.08.2011 11:09

Libia-sytuacja-godz. 11

Libijscy powstańcy poszukują w Trypolisie Muammara Kadafiego i jego synów. Prawdopodobnie dyktator schronił się w zdobytej przez rebeliantów twierdzy Bab al-Aziziyi, wyposażonej w system podziemnych korytarzy. Przedstawiciele powstańczego rządu z Benghazi zapowiedzieli amnestię dla każdej osoby z bliskiego kręgu Kadafiego, która złapie lub zabije dyktatora. Libijscy biznesmeni oferują za jego głowę ponad półtora miliona dolarów. Szef Przejściowej Rady Narodowej Guma el-Gamaty zagwarantował Kadafiemu bezpieczeństwo, jeśli ten wraz ze swoimi synami natychmiast wyjedzie z kraju. Rebelianci przyznają jednak, że Kadafi prawdopodobnie nie skorzysta z tej oferty. W poszukiwaniach Kadafiego pomaga NATO, które przekazało powstańcom informacje wywiadowcze.

Podziel się
Dodaj komentarz

Mimo że rebelianci zajęli większą część stolicy kraju, w Trypolisie wciąż są żołnierze wierni dyktatorowi, wielu z nich ukrywa się na dachach, skąd strzelają do powstańców.
Przedstawiciele nowych władz w Benghazi wezmą udział w dzisiejszym posiedzeniu Grupy Kontaktowej do spraw Libii, które odbędzie się w Stambule. W skład Grupy wchodzą kraje, uczestniczące w operacji NATO w Libii. Na posiedzeniu ma zostać omówiony z powstańczymi władzami w Libii dalszy plan działania.

Informacyjna Agencja Radiowa

Tagi: wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz