Notowania

wiadomości
21.10.2011 14:32

Libia - Niger - syn Kadafiego

Syn Muammara Kadafiego, Saif al-Islam, ucieka w stronę granicy Libii z Nigrem. Tak twierdzi jeden z dowódców sił przejściowej narodowej Rady Libijskiej, Abdul Madżid Mlegta.

Podziel się
Dodaj komentarz

Saif al-Islam Kadafi był w konwoju, w którym jego ojciec próbował się wczoraj wydostać z Syrty. Od tego czasu podawano sprzeczne informacje o jego losie. Mlegta powiedział, że trwają poszukiwania syna Kadafiego, a żołnierze nowych władz libijskich przy granicy z Nigrem, zostali postawieni w stan alarmu.
Do Nigru uciekł we wrześniu inny syn Nadafiego, Saadi, i kilkudziesięciu zwolenników dyktatora. Władze kraju odmawiają ich wydania Libii.
Saif al-Islam Kadafi jest poszukiwany przez Międzynarodowy Trybunał Karny w Hadze. Był uznawany za następcę swojego ojca i ściśle z nim współpracował. Jest oskarżony przez Trybunał o zbrodnie przeciwko ludzkości i zbrodnie wojenne. O te same zbrodnie był oskarżony jego ojciec. Interpol i Międzynarodowy Trybunał Karny w Hadze wezwały syna Kadafiego, aby oddał się w ręce międzynarodowej sprawiedliwości. Zaapelowały też do władz w Libii, aby natychmiast przekazały go do Hagi, jeśli zostanie schwytany.

Tagi: wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz