Notowania

wiadomości
30.10.2011 17:02

Libia - PE - Buzek

Przewodniczący Parlamentu Europejskiego pogratulował Libijczykom zwycięstwa nad reżimem Muammara Kadafiego Jerzy Buzek w ramach trzydniowej wizyty w Libii i Tunezji odwiedził Trypolis, a następnie udał się do obozu dla uchodźców na granicy libijsko-tunezyjskiej.

Podziel się
Dodaj komentarz

Szef Parlamentu Europejskiego podkreślił podczas spotkania z liderami społeczeństwa obywatelskeigo, że wkroczenie przez Libię na drogę pokoju i demokracji to zasługa nie tylko politycznych decyzji, ale głównie aktywności organizacji pozarządowych, intelektualistów, organizacji kobiecych oraz pluralistycznych mediów. Buzek dodał, że Libijczyków czeka teraz trudne zadanie. "W czasie trwania rezimu Kadafiego, jeden człowiek kontrolował wszystko i wszystkich. Teraz to obowiązkiem każdego z was jest utrzymanie odpowiedzialnego rządu. To wymaga organizacji i wspólnych wysiłków" - mówił przewodniczący Parlamentu Europejskiego. Zwrócił przy tym uwagę zwłaszcza na rolę wolnych mediów.
Jerzy Buzek jeszcze dziś ma dotrzeć do Tunisu. W tunezyjsiej stolicy ma się jutro spotkać z ugrupowaniami, które weszły do konstytuanty po niedawnych wyborach parlamentarnych.

Tagi: wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz