Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Liderzy Unii Europejskiej krytykują Białoruś

0
Podziel się:

To jeden z efektów zakończonego dziś Szczytu Partnerstwa Wschodniego. Przywódców niepokoi łamanie praw człowieka na Białorusi.

Liderzy Unii Europejskiej krytykują Białoruś
(RIA Novosti/EAST NEWS)
bETuWlyt

Przywódcy krajów Unii Europejskiej zebrani na Szczycie Partnerstwa Wschodniego wyrazili głębokie zaniepokojenie sytuacją na Białorusi. Tekst wspólnego oświadczenia w tej sprawie został dołączony do deklaracji końcowej szczytu.

Liderzy krajów UE napisali, że są głęboko zaniepokojeni łamaniem praw człowieka i wolności mediów na Białorusi. Unijni przywódcy wezwali też do natychmiastowego uwolnienia wszystkich więźniów politycznych, zakończenia represji obywateli oraz mediów i rozpoczęcia dialogu z opozycją. Liderzy oświadczyli, że jest to warunek dalszej pomocy Unii dla Białorusi.

Rzecznik polskiej prezydencji Konrad Niklewicz mówi, że pod oświadczeniem znalazły się podpisy przedstawicieli wszystkich 27 krajów Unii. Jak dodaje, nie wszystkie spośród pięciu krajów Partnerstwa Wschodniego chciały podpisać się pod dokumentem.

bETuWlyv

Przed południem poinformowano, że białoruska delegacja nie weźmie udziału w warszawskim Szczycie Partnerstwa Wschodniego. Ambasador Białorusi w Warszawie nie przyjechał na spotkanie, bo jak tłumaczyła strona białoruska, delegacja tego kraju jest traktowana gorzej niż pozostałe.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/87/t73815.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/sankcje;wobec;lukaszenki;wegry;sa;na;tak,87,0,748887.html) Sankcje wobec Łukaszenki. Węgry są na tak Możliwe, że UE nałoży sankcje wizowe na przedstawicieli reżimu, podobnie jak kilka lat temu.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/94/t130398.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/bialoruscy;opozycjonisci;wyszli;z;aresztu,24,0,762648.html) Białoruscy opozycjoniści wyszli z aresztu Były kandydat na prezydenta Uładzimir Niaklajeu i żona innego kandydata mają teraz areszt domowy.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/144/t124560.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/unia-europejska/wiadomosci/artykul/westerwelle;ostrzej;wobec;lukaszenki,47,0,761903.html) Westerwelle: Ostrzej wobec Łukaszenki Niemcy i Wielka Brytania zażądają zaostrzenia sankcji wobec białoruskiego reżimu.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/87/t73815.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/lukaszenka;o;sarkozym;nie;wie;ze;istnieje;bialorus,55,0,725559.html) Łukaszenka o Sarkozym: Nie wie, że istnieje Białoruś Prezydent Białorusi krytykuje zarówno Unię Europejską, jak i Rosję.
bETuWlyW
wiadomości
wiadmomości
KOMENTARZE
(0)