Notowania

książki
12.03.2009 10:12

Lipsk: wydawnictwa z 38 krajów zaprezentują się na targach książki

W Lipsku rozpoczynają się targi książki. Na jednej z największych w Europie imprez branży księgarskiej, która potrwa do niedzieli, nowości zaprezentuje ponad dwa tysiące wydawnictw z 38 krajów.

Podziel się
Dodaj komentarz

Jak co roku polską prezentację w Lipsku organizuje Instytut Książki. Tym razem oprócz nowości wydawniczych, instytut przedstawi również wybór tytułów dofinansowanych z programu translatorskiego "Copyright Poland", który obchodzi w tym roku dziesięciolecie.

Do Lipska przyjadą cztery polskie autorki: Sylwia Chutnik, Katarzyna Sowula, Magdalena Tulli i Olga Tokarczuk. Książka tej ostatniej "Bieguni", w przekładzie na niemiecki Esther Kinsky, jest nominowana do Narody Lipskich Targów Książki w kategorii tłumaczeń.

Polskie pisarki spotkają się z czytelnikami na targach oraz na wieczorach autorskich w Instytucie Polskim, który jest współorganizatorem prezentacji. Targom tradycyjnie towarzyszy festiwal "Lipsk czyta", na którego program składa się 1500 spotkań z autorami i krytykami literackimi, odczytów, prelekcji i innych imprez odbywających się w różnych punktach miasta.

Tagi: książki, wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz