Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
list
03.09.2006 10:49

List abp Życińskiego o wychowaniu młodzieży w duchu patriotyzmu

W kościołach na Lubelszczyźnie odczytywany jest dziś list arcybiskupa Józefa Życińskiego. W przesłaniu na nowy rok szkolny metropolita wskazuje między innymi na wychowanie młodzieży w duchu patriotyzmu.

Podziel się
Dodaj komentarz

Arcybiskup podkreśla, że wrześniowe dni uczą dojrzałego patriotyzmu, przypominając wielkie karty dziejów narodu, wpisane w polską historię przez bohaterów września 1939 roku. Czy potrafimy ukazać młodemu pokoleniu wielkość tamtej ofiary, w obecnej atmosferze, gdy w konfliktach partyjnych znacznie częściej pojawia się arogancja niż szacunek dla człowieka ? - pyta arcybiskup Życiński.
Metropolita lubelski wskazuje także na problemy młodych ludzi, których rodzice wyjechali za granicę w poszukiwaniu pracy. W liście apeluje do członków stowarzyszeń i ruchów katolickich, aby zechcieli objąć troską takie dzieci.
Arcybiskup Życiński nawiązuje także do przypadającej w przyszłym roku dwudziestej rocznicy pobytu Jana Pawła II w Lublinie. "Pragniemy przygotować się do niej szczególnie, by podkreślić naszą wierną pamięć o tych prawdach, które przekazywał w środowisku lubelskim kardynał Wojtyła. Papieska rocznica niesie specjalne wyzwanie dla tych młodych, których często nazywamy Pokoleniem Jana Pawła II - czytamy w liście. Metropolita wzywa młodzież do aktywnego przygotowania się do tej rocznicy.

Tagi: list, wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz