Notowania

londyn
22.12.2009 12:05

Londyn - lotniska - sytuacja

Podziel się
Dodaj komentarz

Sytuacja na lotniskach w stolicy Londynu stopniowo wraca do normy. Jednak między innymi na podlondyńskim lotnisku Luton wciąż czekają tłumy podróżnych. Nie mogą wrócić do kraju, mimo że mają wykupione bilety. Rejsy samolotów zostały zawieszone lub odwołane z powodu intensywnych opadów śniegu. Wśród czekających na lotniskach pasażerów jest wielu Polaków.
Przebukowanie biletów graniczy z cudem. Wielu Polaków nie zdoła przed świętami wrócić do kraju, bowiem nie mają możliwości zarezerwowania biletów na termin przedświąteczny. Linie lotnicze pozostawiły pasażerów bez opieki. Mogą co prawda ubiegać się o zwrot kosztów za wykupione noclegi, ale nie spędzą świąt Bożego Narodzenia w Polsce.
Na lotnisku panuje chaos, wielu Polakom dopiero po nowym roku uda się polecieć do kraju, inni zrezygnowali z wyjazdu do Polski i spędzą święta w Wielkiej Brytanii.
Wśród anulowanych lotów są połączenia z polskimi miastami. Odwołano między innymi rejsy do Gdańska, Katowic i Warszawy, a pasażerowie lecący do Krakowa liniami Easy Jet zostali skierowani na lotnisko w Manchesterze.
Mniejsze utrudnienia czekają także odlatujący z innych brytyjskich lotnisk - Heathrow, Stansted i Southampton.

Tagi: londyn, wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz