Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Londyn: Przedświąteczne wichury i ulewy

0
Podziel się
bEpOnlph

Brytyjczycy zmagają się ze sztormową pogodą znad Atlantyku. Od zachodu ogarnia ona całą Anglię, utrudniając przedświąteczne podróże. Lotniska działają na razie sprawnie, ale pod wieczór spodziewane są utrudnienia przy startach i lądowaniu samolotów. Podobnie może być w Wigilię.
Linie lotnicze radzą podróżnym, aby zawczasu upewnili się, czy ich połączenie nie zostało opóźnione. Silny wiatr boczny może zakłócić pracę lotnisk. Heathrow to największe w Europie lotnisko posiadające tylko dwa pasty startowe, a Gatwick - największe z jednym pasem. Konieczność powtarzania manewru podchodzenia do lądowania przy bocznym wietrze może zburzyć ich misternie skonstruowany rozkład.
Synoptycy ostrzegają, że mogą też wystąpić trudności w dojazdach na lotniska z Londynu autostradami oraz pociągami ekspresowymi. Przy deszczu, wietrze i dużym przedświątecznym ruchu, na drogach przewiduje się korki.
Wieczorem zamknie się przeprawa przez Tamizę, po wysokim moście na okrężnicy Londynu, na wschód od miasta. Brytyjski Automobilklub i Agencja Drogowa uprzedzają kierowców wyjeżdżających na święta do rodziny, by unikali szos wzdłuż wybrzeży, podtopionych odcinków dróg i dali sobie więcej czasu na dojazd. Przedsiębiorstwa kolejowe od rana apelują do pasażerów z biletami na późniejsze połączenia, by ruszyli w drogę już teraz, wcześniejszymi pociągami.

Informacyjna Agencja Radiowa

bEpOnlpK
wiadomości
IAR
KOMENTARZE
(0)