Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Londyńska City i CBI za pozostaniem w Unii

0
Podziel się:
bEswTabp

Wlk. Brytania - City i CBI - Unia Europejska

Londyńska City i organizacja pracodawców, Brytyjska Konfederacja Przemysłu CBI (czyt.: si bi aj) są za pozostaniem Wielkiej Brytanii w Unii Europejskiej. Jutrzejsza doroczna konferencja CBI zamierza zainicjować kampanię przekonywania eurosceptyków do pozostania w Unii.
"Wyjście z Unii Europejskiej poważnie zagroziłoby naszej pozycji światowego centrum finansowego numer jeden" - napisał dyrektor CBI John Cridland w ogłoszonym z góry wystąpieniu inauguracyjnym.
CBI przeprowadziła sondaż wśród 400 swoich członków. 80% z nich zamierza głosować za pozostaniem w Unii w zapowiadanym przez premiera Camerona referendum w 2017 roku. Również ponad 80-procentowe poparcie dla pozostania w Unii wykazał inny sondaż - wśród dyrektorów w sektorze finansowym, przeprowadzony przez organizację lobbyingową City UK (czyt.: syty ju kej).
Instytut YouGov jednak rozpisał ankietę wśród tysiąca brytyjskich dyrektorów - i najwyraźniej są to inni dyrektorzy, bo aż 46% z nich ocenia, iż koszty wspólnego rynku przeważają nad korzyściami. Nie mniej 8 do 9% respondentów zgadza się, że ich firmy nie przetrwałyby wystąpienia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej.

IAR

bEswTabS
wiadomości
IAR
KOMENTARZE
(0)