Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Lwów - Euro 2012 - modernizacja

0
Podziel się

W związku z przygotowaniami do Euro 2012 we Lwowie remont generalny przechodzi 10 najważniejszych dróg. Są to ulice strategiczne dla miejskiego transportu biegnące wokół centrum oraz trasy dojazdowe do lotniska i budowanego stadionu piłkarskiego. Jak powiedział Polskiemu Radiu Andrij Moskalenko ze służby prasowej rady miasta, budżet Lwowa na bieżący rok wynosi rekordowe pół miliarda hrywien, czyli ponad 200 milionów złotych przeznaczonych na drogi. Wokół starówki Lwowa z ulic zrywany jest asfalt i kładziony bruk. Podczas remontów wymieniana jest także kanalizacja, pamiętająca czasy monarchii austro-węgierskiej.

bEgiEaXV

Mer Lwowa Andrij Sadowy powiedział Polskiemu Radiu, że prace przyspieszyły, bo Lwów chce godnie przyjąć kibiców podczas mistrzostw Europy w piłce nożnej. Jego zdaniem, za dwa lata turysta nie znajdzie różnicy - jeśli chodzi o drogi - między Lwowem, Krakowem czy Wiedniem.
Andrij Sadowy zapewnił, że również postępują prace przy modernizacji lotniska oraz przy budowie stadionu, który ma być otwarty w przyszłym roku. Jak zapewnił mer miasta, we wrześniu 2011 będzie można po raz pierwszy kopnąć piłkę na nowym stadionie.
Lwów będzie jedną z aren mistrzostw Europy w 2012 roku, które organizują wspólnie Ukraina i Polska.

Informacyjna Agencja Radiowa

bEgiEaYy
wiadomości
IAR
KOMENTARZE
(0)