Łyżwiarstwo szybkie - ME w wieloboju - Polki w czołówce na 1500 m

0

Łyżwiarstwo szybkie - Hamar

W norweskim Hamar odbywają sie łyżwiarskie wielobojowe mistrzostwa Europy, w niedzielę panie rywalizują na dystansach 1500 oraz 5000 metrów, panowie - także na 1500 oraz na 10000 metrów.
W zakończonej rywalizacji na 1500 metrów kobiet reprezentantki Polski znalazły się w czołówce stawki.
Luiza Złotkowska osiągnęła czas 1:58.00, co dało jej 8. pozycję na dystansie 1500 m. Natalia Czerwonka ukończyła bieg w czasie 0,95 gorszym od koleżanki i zajęła 12. miejsce. Katarzyna Bachleda-Curuś miała wynik dokładnie o sekundę gorszy niż Luiza Złotkowska i została sklasyfikowana na 13. miejscu.
Przed rywalizacją na 3000 m w klasyfikacji wielobojowej prowadzi najlepsza na 1500 metrów (z czasem 1:54.87) Niemka Irene Wuest, przed dwiema reprezentantkami Rosji - Julią Skokową i Jekateriną Szichową.
Katarzyna Bachleda-Curuś jest na 9. pozycji, Luiza Złotkowska zajmuje 12. miejsce, a tuż za nią plasuje się Natalia Czerwonka.
Biegi na 3000 m rozpoczną się o godz. 15.00.