Łyżwiarstwo szybkie - PŚ: świetny finał zawodów w Berlinie; zespół kobiet drugi w wyścigu na dochodzenie

0

łyżwiarstwo szybkie - Puchar Świata - Berlin - na dochodzenie kobiet - Polska - Holandia - Korea Pd.

Reprezentantki Polski zajęły drugie miejsce w biegu na dochodzenie podczas Pucharu Świata w łyżwiarstwie szybkim. W ostatniej konkurencji zawodów, które odbyły się w Berlinie, Katarzyna Bachleda-Curuś, Luiza Złotkowska i Natalia Czerwonka pokonały dystans 3000 m w 3 minuty, sekundę i 18 setnych.
Wygrały Holenderki ze znakomitym czasem 2:58.19; trzecie miejsce zajęły panczenistki z Korei Południowej (3:02.04).

W klasyfikacji łącznej Pucharu Świata Holenderki umocniły się na prowadzeniu; to było ich trzecie zwycięstwo w trzecich zawodach w tej konkurencji. Polki awansowały na drugie miejsce; mają 195 punktów i o 5 wyprzedzają Kanadę.

Wcześniej w Berlinie Katarzyna Bachleda-Curuś i Zbigniew Bródka zajęli drugie lokaty w wyścigach na 1500 m, a drużyna mężczyzn była 3. w wyścigu na dochodzenie.

To była ostatnia runda Pucharu Świata przed igrzyskami olimpijskim w Soczi; teraz przed łyżwiarzami styczniowe mistrzostwa Europy.