Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Madryt: Marsz w obronie życia

0
Podziel się:

W Madrycie rozpoczęłą się manifestacja przeciwko nowemu, liberalnemu prawu dopuszczającemu przerywanie ciąży. Protestujący przejdą centrum miasta i odczytają Manifest w Obronie Życia. Nowe prawo dopuszcza aborcję do 22 tygodnia ciąży. Organizatorami protestu sa m.in. Stowarzyszenie Życie i Stowarzyszenie Lekarze w Obronie Życia.  

Czoło pochodu zdobi 12 metrowy transparent z hasłem: "Nie istnieje prawo do zabijania, istnieje prawo do życia." Manifestujący niosą też transparenty "Kobieta tak, aborcja nie", "Zostawcie dzieci w spokoju".

Zgodnie z prośbą organizatorów protestu, większość uczestników przyszła ubranych na czerwono, by przypomnieć, że czerwień to kolor krwi i życia". Zanim ruszyli, wśród zgromadzonych rozdano 25 tysięc balonów, 10 tysięcy chorągiewek i kolorowych czapek, bo jak wyjaśnili, chcą żeby marsz w obronie życia przerodził się w kolorowy festyn.

Hiszpańskie prawo dopuszcza przerywanie ciąży, kiedy zagraża ona życiu kobiety, jest wynikiem gwałtu albo gdy wykryto deformację płodu. Nowa ustawa pozwala na aborcję do 22 tygodnia ciąży. Do tego godzi się, aby 16 latki mogły usuwać ciążę bez wiedzy i zgody rodziców.

Równocześnie z madryckim protestem odbywają się pochody w wielu hiszpańskich miastach.

wiadomości
IAR
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)