Manchester United wygrał Ligę Mistrzów

0

W finałowym meczu drużyna Alexa Fergusona pokonała w rzutach karnych Chelesea Londyn 6 do 5.

(PAP/EPA)

W finałowym meczu na stadionie Łużniki w Moskwie drużyna Alexa Fergusona pokonała w rzutach karnych Chelesea Londyn 6 do 5.

Po pierwszej połowie Manchester United i Chelsea Londyn remisowały 1:1, w drugiej połowie i dogrywce nie padły gole. Bramki w regulaminowym czasie zdobyli Cristiano Ronaldo dla Manchesteru i Frank Lampard dla Chelsea. Mecz miał wyrównany przebieg. Jego końcówka odbywała się w strugach ulewnego deszczu.

Pojedynek angielskich drużyn na stadionie w Łużnikach obserwowało 65 tysięcy głównie angielskich kibiców. Tysiące rosyjskich fanatyków futbolu zgromadziło się w barach sportowych i tam gorąco dopingowało swoje ulubione drużyny.
To już trzeci tytuł najlepszej drużyny w Europie dla Manchesteru United. Dotychczas piłkarze tej drużyny sięgali po trofeum w 1968 - wtedy był to jeszcze Puchar Europy Mistrzów Krajowych - i w 1999 roku.

Swój wkład w zwycięstwo miał także polski zawodnik. Tomasz Kuszczak pięciokrotnie stawał w bramce Manchesteru w tegorocznej edycji Ligi Mistrzów.

Na początku przyszłego sezonu piłkarskiego zwycięzca Ligi Mistrzów zmierzy się w meczu o Superpuchar Europy ze zdobywcą Pucharu UEFA, rosyjską drużyną Zenit Sankt Petersburg.