Maraton Warszawski wygrał Polak etiopskiego pochodzenia

0

Yared Shegumo ma etiopskie pochodzenie. Olimpijski dystans przebiegł w 2 godziny 10 minut i 34 sekundy.

(PAP/Rafał Guz)

Yared Shegumo został zwycięzcą Maratonu Warszawskiego. Polak etiopskiego pochodzenia wygrał rywalizację na dystansie 42 kilometrów 195 metrów z czasem 2 godziny, 10 minut, 34 sekundy.

Drugie miejsce zajął Weldu Negash Gebretsadik z Erytrei, a trzecie - Etiopczyk Solomon Molla Tiumauy.

Na starcie Maratonu Warszawskiego stanęło blisko dziewięć tysięcy biegaczy. Trasa wiedzie od Mostu Poniatowskiego, przez centrum stolicy, Żoliborz, wzdłuż Wisły, następnie przez Wilanów, Ursynów, Mokotów, Śródmieście - do Stadionu Narodowego.

25 tysięcy zawodników pobiegło w Warszawie Ponad 25 tysięcy zawodników, tysiąc wolontariuszy. Startuje pierwsza edycja Orlen Warsaw Marathon.
Majewski to ortodoks Polski kulomiot zdradza, jak reaguje na posądzenie o doping.
Radwańska już w drugiej rundzie turnieju W kolejnej rundzie rywalką Urszuli Radwańskiej będzie zwyciężczyni meczu między Rosjanką Marią Kirilenko i Jie Zheng z Chin.