Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Martyniuk - wizyta rosyjskich prokuratorów

0
Podziel się:

Rozmowy w sprawie śledztwa smoleńskiego i podpisanie memorandum o współpracy zdominują wizytę rosyjskich prokuratorów w Polsce. Wraz z prezydentem Rosji w niedzielę do Warszawy przyjadą prokurator generalny Rosji Jurij Czajka i jego zastępca Aleksander Zwialincew.

Rzecznik Prokuratury Generalnej Mateusz Martyniuk powiedział IAR, że przekażemy Rosjanom nasze oczekiwania w zakresie realizacji wniosków o pomoc prawną w śledztwie smoleńskim. Polscy prokuratorzy będą też rozmawiać o przekazywaniu istotnych dowodów dla naszego postępowania, chociaż zdaniem Martyniuka nie należy się spodziewać ustalenia kalendarza tych prac. Przypomniał, że najważniejsze dla nas dowody w śledztwie posiada obecnie rządowa komisja MAK. Po zakończeniu przez nią prac, przekaże je rosyjskiej prokuraturze, a polscy śledczy otrzymają je dopiero w trzeciej kolejności.
W poniedziałek Andrzej Seremet i Jurij Czajka mają podpisać memorandum o współpracy prokuratur Polski i Rosji. Martyniuk wyjaśnił, że w dokumencie będą zawarte praktyczne aspekty współpracy miedzy obiema prokuraturami.
Martyniuk określił wizytę szefów rosyjskiej prokuratury w Polsce jako bardzo ważną. Przypomniał, że jest to kolejne spotkanie szefów prokuratur generalnych. Kilka tygodni temu Andrzej Seremet rozmawiał w Helsinkach z zastępcą prokuratora generalnego Rosji przy okazji spotkania pastw bałtyckich.

wiadomości
IAR
KOMENTARZE
(0)