Notowania

matura
06.08.2008 06:59

Maturzyści zapłacą za studia

50 tysiącom osób, które zdadzą poprawki 26 sierpnia, zostają tylko szkoły prywatne.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Mirosław Trembecki)

50 tysiącom maturzystów, którzy zdadzą poprawki 26 sierpnia, zostają tylko szkoły prywatne - alarmuje _ Dziennik _. Jeśli ich nie stać na czesne to czeka ich roczna przerwa w nauce.

Jak ustaliła gazeta, większość publicznych uczelni zakończy rekrutację 15 września. Tymczasem dopiero 22 września uczniowie - poprawkowicze, którym uda się zdać egzamin dostaną świadectwo dojrzałości. Ministerstwo Edukacji Narodowej, jak i w Centralna Komisja Egzaminacyjna nie zsynchronizowały tych terminów - pisze gazeta.

* **ZOBACZ TAKŻE:** 
* [ Dymisja szefa CKE przyjęta ]( http://news.money.pl/artykul/dymisja;szefa;cke;przyjeta,199,0,343239.html )
* [ Studia dzienne zostają bezpłatne ]( http://news.money.pl/artykul/studia;dzienne;zostaja;bezplatne,202,0,333258.html )
* [ MEN się pomyliło. Nie ma pieniędzy dla nauczycieli ]( http://news.money.pl/artykul/men;sie;pomylilo;nie;ma;pieniedzy;dla;nauczycieli,235,0,359403.html )
* **[ Wiadomości z kraju na Twojej stronie internetowej ]( http://www.money.pl/webmaster )**

Dyrektor CKE przyznaje, że ustalając datę egzaminu poprawkowego i wydania świadectw, nie wzięto pod uwagę rekrutacji na studia. Jak dowiedział się _ Dziennik _, była jeszcze szansa naprawienia tego błędu. Trzy z ośmiu Okręgowych Komisji Egzaminacyjnych na specjalnej naradzie prosiły o przyspieszenie terminu wydania świadectw dojrzałości - uznały, że zdążą ze sprawdzaniem, weryfikacją i drukiem o tydzień wcześniej. Zostały przegłosowane.

Jednak jak uważa dyrektor warszawskiej OKE Janina Grzegorek _ maturzyści, którzy nie zdali za pierwszym razem, na to zasłużyli _.

Tagi: matura, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, najważniejsze, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz