Notowania

wiadomości
01.08.2011 19:07

Mazowieckie - pogotowie przeciwpowodziowe

Wojewoda mazowiecki Jacek Kozłowski ogłosił pogotowie przeciwpowodziowe dla dwóch powiatów - płockiego oraz sochaczewskiego. Pogotowie obowiązuje od godz. 17:00.

Podziel się
Dodaj komentarz

Wprowadzenie pogotowia przeciwpowodziowego jest związane z prognozowanym wzrostem poziomu Wisły w tych dwóch powiatach do stanów alarmowych oraz niekorzystną prognozą hydrologiczną na kolejne dni. Ogłoszono je po konsultacjach z Instytutem Meteorologii i Gospodarki Wodnej w Warszawie.
W związku z pogotowiem przeciwpowodziowym mają zostać wykonane przeglądy zabezpieczeń wałów i przepompowni, a także skrócone czasy ewentualnych dojazdów jednostek ochotniczych straży pożarnych.
W ciągu najbliższej doby na Wiśle poniżej ujścia Narwi przewiduje się wzrost poziomu wody w Kępie Polskiej nieznacznie powyżej stanu alarmowego. Sytuacja nie jest jednak tak niebezpieczna jak w maju ubiegłego roku, kiedy wystąpiła powódź.
Dzisiaj województwo mazowieckie pozostanie pod wpływem niżu znad Rosji, w strefie powoli przemieszczającego się na południe frontu atmosferycznego, w wilgotnym powietrzu polarno-morskim. Zachmurzenie nadal będzie duże, z większymi przejaśnieniami. Okresami wystąpią opady deszczu. Prognozowana wysokość: na wschodzie i południowym wschodzie województwa 10-15 mm.

Tagi: wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz