Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
mazury
22.08.2007 13:12

Mazury: Trwają poszukiwania 10 osób

Trwa akcja ratunkowa na terenie Mazur, gdzie wczoraj podczas wichury wywróciło się kilkadziesiąt łódek.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Paweł Supernak)

*Trwa akcja ratunkowa na terenie Mazur, gdzie wczoraj podczas wichury wywróciło się kilkadziesiąt łódek. W działaniach uczestniczą policjanci, wspomagani przez specjalistyczny sprzęt - śmigłowiec i używane w nocy kamery termowizyjne. *

Do akcji włączono funkcjonariuszy, którym towarzyszą psy wyszkolone do poszukiwania ludzi. Krzysztof Hajdas z Komendy Głównej Policji wyjaśnił, że zwierząta są używane do penetrowania przybrzeżnych zarośli w poszukiwaniu zaginionych osób.

Zdecydowana większość spośród wyłowionych z wody osób nie miała na sobie kamizelek ratunkowych. Krzysztof Hajdas zwrócił uwagę, że wyposażenie łódek i jachtów w taki sprzęt podlega standardowej kontroli. Okazuje się jednak, że często kamizelki nie są używane.

Po przejściu wichury do akcji ratunkowej spontanicznie włączyli się turyści. Taka postawa jest godna naśladowania, jednak nie wszyscy powinni się decydować na ten krok. W Węgorzewie na ratunek potrzebującym wypłynął mężczyzna będący pod wpływem alkoholu. Wkrótce okazało się, że to jemu trzeba udzielic pomocy. Mężczyzna miał 3,5 promila w wydychanym powietrzu.

Według najnowszych danych na terenie Mazur wciąż trwają poszukiwania 10 osób.

Tagi: mazury, wiadomości, gospodarka, najważniejsze, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz