Notowania

wiadomości
20.08.2013 08:09

Meksykańskie MSZ potępia atak na marynarzy w Polsce

Podziel się
Dodaj komentarz

Meksyk- MSZ - oświadczenie

Meksykańskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych potępia atak na meksykańskich marynarzy w Gdyni i apeluje o ustalenie, kto za nim stoi. W oświadczeniu resortu czytamy , że meksykański rząd wyraził zaniepokojenie z powodu tych wydarzeń, wobec polskiej ambasador.
Jak głosi oświadczenie meksykańskiego resortu, "atak na 57 meksykańskich marynarzy", nastąpił na plaży w Gdyni. Marynarze z okrętu Cuauhtemoc "odpoczywali na plaży i zostali zaatakowani przez grupę około 300 osób, domniemanych kibiców". Według oświadczenia, rannych zostało 17 obywateli Meksyku a 2 trafiło do szpitala. Ich życie nie jest jednak zagrożone. W komunikacie poinformowano też, że "początkowo zatrzymanych zostało 6 obywateli Meksyku", którzy następnie zostali zwolnieni.
Zastępujący ministra spraw zagranicznych Meksyku Sergio Alcocer wezwał ambasador RP w Meksyku Annę Niewiadomską, by "wyrazić zaniepokojenie meksykańskiego rządu z powodu tych niefortunnych i poważnych wydarzeń" - czytamy także. Jednocześnie poinformowano, że ambasada Meksyku w Warszawie przekazała notę dyplomatyczną polskiemu MSZ. Zwrócono się w niej o interwencję, tak by odpowiednie władze ustaliły, kto jest odpowiedzialny "za ten godny ubolewania incydent" oraz doprowadziły do ukarania winnych.
Do bijatyki kilkudziesięciu osób na plaży w Gdyni doszło w niedzielę. Brali w niej udział meksykańscy marynarze oraz kibice Ruchu Chorzów. Postępowanie w tej sprawie prowadzi prokuratura rejonowa w Gdyni.

IAR

Tagi: wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz