Notowania

stan alarmowy
21.05.2010 18:36

Meteorolodzy ostrzegają - stan alarmowy w dorzeczu Wisły

Na Wiśle na Mazowszu w ciągu najbliższej doby będzie się utrzymywać stan alarmowy - ostrzegają meteorolodzy. Rzeką przemieszcza się fala wezbraniowa.

Podziel się
Dodaj komentarz

Na dopływach Wisły stany alarmowe będą utrzymywać się na Pilicy, w górnym brzegu Liwca i na Bzurze, a także na Bugu w Wyszkowie i na Wkrze.

W województwie pomorskim poniżej Tczewa Wisła przekroczy stany ostrzegawcze.

Z kolei na Wiśle w województwie kujawsko - pomorskim poniżej Włocławka stan wody będzie wzrastać i utrzymywać się w strefie stanów wysokich. W Toruniu i Bydgoszczy zostaną przekroczone stany ostrzegawcze. W Grudziądzu Wisła może taki stan osiągnąć. W zlewni Noteci nastąpi dalszy wzrost w strefie stanów ostrzegawczych, z kolei tendencja spadkowa zaznaczyła się na wodowskazie Nakło - Zachód, gdzie rzeka przekroczyła stan alarmowy.

W województwach łódzkim i wielkopolskim w zlewni Warty woda będzie się utrzymywać w stanie wysokim. W niektórych miejscach, między innymi, w Kole, Śremie i Sieradzu, rzeka przekroczy stany alarmowe. W zlewni Pilicy i Bzury wahania stanu wody powyżej stanów alarmowych.

W województwie świętokrzyskim stany alarmowe będą się utrzymywać na Czarnej Włoszczowskiej i Czarnej Malenieckiej.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega też przed podniesieniem się poziomu rzek w dorzeczu górnej i środkowej Odry. Na dolnej Odrze stan alarmowy prognozowany jest w Bielniku, a w Gozdowicach utrzyma się.

W województwie śląskim na Warcie poniżej Poraja utrzymają się stany wysokie, a w miejscowości Kręciwilk Warta może przekroczyć stan alarmowy.

Tagi: stan alarmowy, wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz