Notowania

katastrofa w smoleńsku
24.12.2010 13:28

Miedwiediew o Tusku: Poniosły go emocje

Prezydent Rosji w wywiadzie telewizyjnym skomentował słowa Donalda Tuska na temat raportu MAK.

Podziel się
Dodaj komentarz
(kprm.gov.pl)

Prezydent Dmitrij Miedwiediew powiedział w wywiadzie dla trzech rosyjskich stacji telewizyjnych, że premier Donald Tusk kierował się emocjami, kiedy mówił o raporcie rosyjskiego MAK na temat katastrofy smoleńskiej.

Donald Tusk powiedział, że rosyjski raport jest _ nie do przyjęcia dla strony polskiej _ ze względu na niezgodność niektórych wniosków z polskimi badaniami._ - Chciałbym przypuszczać, że to były emocje i reakcja na wewnątrzpolityczne perypetie, z jakimi zmaga się Polska _ - powiedział Dmitrij Miedwiediew. Polityk podkreślił, że tragedia _ podzieliła Polskę na części _. Zastrzegł jednak, że nie może ona wpływać na stosunki polsko-rosyjskie.

*Prezydent Dmitrij Miedwiediew *podsumował dziś w trzech kanałach rosyjskiej telewizji wydarzenia mijającego roku. Za jedno z najważniejszych uznał wychodzenie Rosji z kryzysu gospodarczego.
Prezydent zaznaczył też, że trzeba doprowadzić do zakończenia śledztwa _ bez jego upolityczniania, bez robienia sobie wyrzutów _. _ Mam nadzieję, że polskim kolegom starczy rozumu i woli do przyjęcia odpowiednich wniosków, bez jakichkolwiek zbytecznych komentarzy _ - powiedział Miedwiediew.

Dodał, że obie strony potrzebują spojrzeć na katastrofę ze wszystkich punktów widzenia i przyjąć wnioski międzynarodowych organizacji i organów śledczych. Pod koniec ubiegłego tygodnia rosyjski Międzypaństwowy Komitet Lotniczy MAK otrzymał od strony polskiej uwagi dotyczące swojego raportu na temat katastrofy pod Smoleńskiem. Polska zawarła je w 148-stronicowym dokumencie. Rosyjski komitet lotniczy zajmuje się teraz weryfikacją polskich uwag, ze szczególnym uwzględnieniem dużej liczby detali technicznych.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/255/t126719.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/smolenskie;sledztwo;uzaleznione;od;tlumaczy,243,0,741875.html) Smoleńskie śledztwo uzależnione od tłumaczy Tłumaczenie wszystkich rosyjskich akt potrwa do końca roku.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/189/t126909.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/rosja;zdumiona;slowami;prezesa;pis;urojenie;nic;poza;tym,80,0,740944.html) Rosja zdumiona słowami prezesa PiS. "Urojenie, nic poza tym" Moskiewskie media komentują wypowiedź Jarosława Kaczyńskiego na temat rozpoznania ciała Lecha Kaczyńskiego.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/57/t126521.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/premier;ostro;o;raporcie;mak;bezdyskusyjnie;nie;do;przyjecia,196,0,737476.html) Premier ostro o raporcie MAK: Bezdyskusyjnie nie do przyjęcia Polska przekazała Rosji uwagi do projektu raportu w sprawie katastrofy smoleńskiej.
Tagi: katastrofa w smoleńsku, smoleńsk, śledztwo, pomoc prawna, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, najważniejsze, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz