Notowania

adwokaci
10.02.2010 16:08

Milczanowski uniewinniony-adwokat

Sąd Apelacyjny w Warszawie po ponad 14 latach uniewinnił Andrzeja Milczanowskiego w procesie o ujawnienie tajemnicy państwowej. W 1995 roku Milczanowski powiedział w Sejmie, że ówczesny premier Józef Oleksy z SLD był źródłem informacji wywiadów sowieckiego i rosyjskiego.

Podziel się
Dodaj komentarz

Adwokat Andrzeja Milczanowskiego mecenas Andrzej Tomaszewski powiedział IAR, że wyrok oznacza koniec wieloletniej batalii sądowej. Podkreślił, że wyrok jest prawomocny i można już tylko wnieść kasację do Sądu Najwyższego.

Mecenas Tomaszewski jest przekonany, że Józef Oleksy wniesie skargę kasacyjną, gdyż, jak podkreśla, będzie to walka do końca. Adwokat Andrzeja Milczanowskiego nie kryje, że jego klient dobrze przyjął wyrok:

Proces był tajny, ujawniono jedynie sentencję wyroku. Sędzia utrzymał w mocy wcześniejszy uniewinniający wyrok sądu okręgowego, który orzekł, że Andrzej Milczanowski nie jest winny ujawnienia tajemnicy państwowej ówczesnym prezydentowi Lechowi Wałęsie, ministrowi spraw zagranicznych Władysławowi Bartoszewskiemu oraz marszałkom obu izb parlamentu.

Tagi: adwokaci, wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz