Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Minister sportu nie poda się do dymisji

0
Podziel się:

uczestnicy sondażu Homo Homini uznali ją za pierwszą do zwolnienia.

Minister sportu nie poda się do dymisji
(PAP/Jakub Kamiński)
bEIPwuLF

Minister sportu nie zamierza podać się do dymisji. Joanna Mucha powiedziała jednak , że jak każdy szef resortu liczy się z możliwością odwołania przez premiera.

Przyznała, że jest jej przykro, iż uczestnicy sondażu Homo Homini uznali ją za pierwszą do zwolnienia. Dodała w Jedynce, że sondaż przeprowadzono, gdy wyszły na jaw domniemane nieprawidłowości przy finansowaniu koncertu Madonny na Stadionie Narodowym.

Oświadczyła, że żadnych nieprawidłowości nie było, gdyż zgodnie z przepisami, wszystkie koszty Stadionu w zeszłym roku były finansowane z celowej rezerwy budżetowej. Dotyczy to także koncertów. Sprawa trafiła do prokuratury.

bEIPwuLH

Joanna Mucha wyraziła przekonanie, że śledztwa nie będzie, gdyż nie naruszono prawa. Podkreśliła, że Ministerstwo Finansów już rok wcześniej wiedziało, iż pieniądze z rezerwy celowej zostaną przeznaczone na organizację koncertu.

Minister sportu poinformowała, że premie dla byłych menedżerów spółki PL.2012 zostały już wypłacone. Nie było podstaw prawnych, aby tego nie zrobić. Komentując wypowiedzi polityków Platformy Obywatelskiej, którzy krytykowali jej decyzje, minister powiedziała, że jest jej przykro, iż koledzy partyjni ferują wyroki, choć wcześniej nie próbowali się z nią skontaktować. Przyznała, że w ministerstwie sportu szwankowała komunikacja, ale zapowiedziała, iż postara się to naprawić.

Minister powiedziała, że w ciągu miesiąca będzie wiadomo, czy finał Ligi Europejskiej w 2015 roku zostanie rozegrany w Warszawie. Nie chciała jednak podać żadnych szczegółów.

Czytaj więcej w Money.pl
PiS żąda dymisji minister Joanny Muchy Poseł PiS Marcin Mastalerek zażądał, by premier Donald Tusk zdymisjonował minister sportu Joannę Muchę.
Szykują się cięcia w wydatkach na sport Według minister Muchy da to większą efektywność wydawanych z budżetu pieniędzy.
10 euro więcej za wycieczkę? Rząd ma plan Sytuacja polskich biur podróży jest stabilna - zapewnia tak minister sportu i turystyki Joanna Mucha.
bEIPwuMi
KOMENTARZE
(0)