Notowania

moskwa
18.09.2009 10:00

Moskwa: Bogdan Borusewicz złożył wieńce na symbolicznych grobach Polaków

Marszałek Senatu Bogdan Borusewicz rozpoczął wizytę w Moskwie od złożenia wieńców na symbolicznych grobach Polaków skazanych w tak zwanym procesie szesnastu. Na Cmentarzu Dońskim znajdują się symboliczne nagrobki ostatniego dowódcy Armii Krajowej - generała Leopolda Okulickiego "Niedźwiadka" i zastępcy Delegata Rządu RP na Kraj -Stanisława Jasiukowicza "Opolskiego".

Podziel się
Dodaj komentarz

Uroczystość miała symboliczny charakter - odbyła się w dzień po uroczystościach 70 rocznicy agresji Związku Radzieckiego na Polskę. Ceremonia składania wieńców miała miejsce w specjalnej alejce z symbolicznymi grobami ofiar represji stalinowskich. Po ceremonii składania wieńców Marszałek Bogdan Borusewicz powiedział Polskiemu Radiu, że przyjechał do Moskwy na obrady Forum Regionów Polski i Rosji, czyli na rozmowy o przyszłości. Jednak - jak zauważył - należy również pamiętać o przeszłości. "To są symboliczne groby ustawione w taki krąg represji, ponieważ są tam również symboliczne tablice węgierskie, austriackie, niemieckie, japońskie i rosyjskie. Trzeba pamiętać, że głównymi ofiarami represji stalinowskich byli Rosjanie" - powiedział Marszałek.

Po złożeniu wieńców Marszałek Senatu udał się do gmachu Rady Federacji, izby wyższej rosyjskiego parlamentu na obrady Forum Regionów. Wezmą w nich udział przedstawiciele 15 polskich województw i ponad 40 rosyjskich obwodów.

Tagi: moskwa, wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz