Notowania

msz
02.10.2008 18:29

MSZ: Uprowadzony w Pakistanie Polak żyje

Polski MZS ma wiarygodne informacje, że Polak uprowadzony w niedzielę w Pakistanie, żyje. Wiceminister spraw zagranicznych Ryszard Schnepf podkreślił, że doniesienia te pochodzą z różnych źródeł, których - ze zrozumiałych względów - nie chciał ujawnić.

Podziel się
Dodaj komentarz

Polski MSZ nie potwierdza jednak informacji irańskiej agencji IRNA, że za porwaniem Polaka stoją talibowie.

Wiceminister Ryszard Schnepf zapewnił, że wszystkie instytucje, odpowiedzialne za bezpieczeństwo Polaków są zaangażowane w uratowanie życia porwanego. Także pakistańskie władze w pełni współpracują w tej sprawie z polskim rządem. Jutro premier Donald Tusk będzie rozmawiał o tej sprawie z premierem Pakistanu.

Ryszard Schnepf powiedział, że MSZ analizuje wszystkie informacje, dotyczące porwanego Polaka. Pochodzą one z różnych źródeł i często są sprzeczne.

Według irańskiej agencji IRNA, pakistańscy talibowie zagrozili, że życie uprowadzonego polskiego inżyniera będzie w niebezpieczeństwie, jeśli ich żądania nie zostaną spełnione. Jak podała agencja, w zamian za zwolnienie zakładnika, porywacze domagają się uwolnienia swoich towarzyszy, przetrzymywanych w więzieniach w pakistańskich regionach Bajaur, Swat i Darra.

Inżynier z krakowskiej firmy Geofizyka został porwany w niedzielę w wiosce Pind Sultani, około 85 kilometrów od Islamabadu. Porywacze zastrzelili trzech towarzyszących mu Pakistańczyków - kierowcę i dwóch ochroniarzy.

Tagi: msz, wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz