Notowania

wiadomości
05.10.2013 11:48

Na Białorusi Tydzień Przeciwko Karze Śmierci

Podziel się
Dodaj komentarz

Na Białorusi rozpoczyna się Tydzień Przeciwko Karze Śmierci. Akcję organizuje zamknięte przez władze Centrum Obrony Praw Człowieka "Wiasna", a wspierają ją znani muzycy rockowi.
Organizatorzy chcą zwrócić uwagę społeczeństwa białoruskiego na kwestię orzekania i stosowania kary śmierci. Białoruś jest bowiem jedynym państwem w Europie, gdzie jest ona wykonywana.
W ramach Tygodnia Przeciwko Karze Śmierci odbędą się dyskusje wśród młodzieży i studentów, będą też kolportowane materiały o karze śmierci. Dziś wieczorem ma być transmitowany w internecie koncert pod nazwą "Ostatni świt". To specjalny projekt muzyczny znanych białoruskich niezależnych muzyków poświęcony temu problemowi.
Kulminacją akcji ma być konferencja prasową 10 października w Światowym Dniu Walki z Karą Śmierci, w której mają wziąć udział rodziny i bliscy ludzi skazanych na najwyższy wymiar kary.
Przedstawiciele białoruskich władz zwracają uwagę, że w referendum w 1996 roku większość Białorusinów opowiedziała się przeciwko zniesieniu kary śmierci.

Informacyjna Agencja Radiowa

Tagi: wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz